Geoblog.pl    vicealigator    Podróże    Cztery stolice    Zizkov - Praga proletariacka (off the beaten track)

Zizkov - Praga proletariacka (off the beaten track)

Czechy
Czechy, Praha

Pomimo, ze jeszcze w pociagu czulem sie zmeczony, to gdy przed 17.00 dojezdzalem na Hlavni nadrazi, wstapily we mnie nowe sily. Bedac tak blisko Zizkova, uznalem, ze nie moge ominac okazji odwiedzenia go. 15-20 minut marszu i juz mozna zaglebic sie w dzielnice, ktora nazwano imieniem wodza radykalnego odlamu ruch husyckiego - taborytow. Takich klimatow prozno szukac na Wyspach Brytyjskich. Warszawska (nomen omen) Prage i oczywiscie lodzkie Srodmiescie i Baluty, odnalazlem tutaj ... Rowniez i kolacje zjadlem w lokalnej pijalni piwa: proste robotnicze zarcie (klobasa z horcicou) i kufel piwa.
Ostatnia noc spedzilem w innym hostelu, bardzo zreszta blisko polozonym - A Plus na ul. Na Florenci (290 CZK). O niebo lepszy od Levira: spoko pokoje, 3 komputery, wireless dostepny na parterze (slaby zasieg rowniez na pietrze), normalna acz mala kuchnia i sniadanie wliczone w cene. Jedyny minus - brak gniazdek w pokoju (na szczescie sa na korytarzu)
A tu mozecie zobaczyc jeszcze pare fotek

Brat Rafiego
Brat Rafiego - 2009-03-15 20:31
No proszę, prawie jakbym ja tam był, sporo zdjęć w wersji fan motoryzacji komunistycznej akurat;) Swoja szosą (tak mawiał mój kolega z pracy, fajnie;)? Pragę to ja polecam z zamkniętymi oczami, most Wacława chyba i w ogóle Praga nocą to jest full wypas, błysnąłem teraz moją angielszczyzną nieco już zapomnianą odkąd wróciłem zza Oceanu.Naprawdę warto jechać do Pragi, nawet na dwa, trzy dni!

He-man
He-man - 2009-04-05 16:35
ostatnia fota rewelka )))

vicealigator
Rafi Skorniewski