Geoblog.pl    vicealigator    Podróże    Szczypta Maghrebu    I znow ta cholerna Anglia

I znow ta cholerna Anglia

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Bristol

Po wyjsciu z hotelu chcielismy najpierw zjesc sniadanie, a potem zlapac taksowke na lotnisko. Ledwo jednak weszlismy na glowna ulice, od razu wprawne oko taksowkarza rozpoznalo w nas klientow. Obiecal zawiezc nas do pobliskiej kawiarni i poczekac na nas. Nie zalowalismy, bo sniadanie bylo pyszne.
Na lotnisku znow dlugie kolejki, trzeba bylo wypelnic ten sam papierek co przy wjezdzie i z zalem odlecielismy z Marrakeszu. Bristol powital nas chmurami i zimnem. Cale szczescie, ze przyjechal po nas Grzegorz.

Pare rad na koniec

DOJAZD Z POLSKI
Jesli lecicie z Polski, to szukajcie na dolot do Anglii lub Niemiec podobnej promocji. Jesienia udawalo mi sie znalezc polaczenia w dwie strony na trasie Polska - Anglia - Maroko za 350-400 zlotych

ZDROWIE I HIGIENA
Kupcie wode mineralna do mycia zebow i plukania szczoteczki. Nie pijcie nieprzegotowanej wody i nie jedzcie nie umytych dokladnie owocow i warzyw!!

BEZPIECZENSTWO
Generalnie to bardzo bezpieczny i przyjazny turystom kraj. Poduczcie sie troche zwrotow po francusku (chyba ze znacie arabski). Pamietajcie, ze do meczetow nie wolno wchodzic (z paroma wyjatkami na caly kraj, szukajcie info w przewodnikach).

ZACHOWANIE
Zawsze badzcie usmiechnieci i grzeczni. Jestescie w kraju o innej kulturze i to co Was moze draznic, tu jest norma. Jesli nie chcecie skorzystac z oferty nagabujacej Was osoby, grzecznie ale stanowczo odmowcie. Targujcie sie !! To nie tylko wymog grzecznosciowy, ale i koniecznosc (my na straganach zwykle kupowalismy za cene trzykrotnie nizsza niz oferowana)

*************************************
Zapraszam na http://koniecswiata.net
Koniec Świata jest serwisem dla backpackerów, ludzi wyjeżdżających bez biura podróży. W tym serwisie piszą ludzie, którzy mieszkali w danym kraju lub podróżowali po nim wielokrotnie. To jego przewodnicy. Są gwarancją rzetelnej informacji.
*************************************

WYDATKI - SOBOTA

15 Drh - sniadanie w kawiarni
35 - petit taxi na lotnisko (PKW)

RAZEM caly dzien - 50 Drh

WYDATKI CALKOWITE (nie liczylem zakupu pamiatek)

28 GBP + 2322 Drh (186 GBP) = 214 GBP (przy kursie 4.35 = 913 zlotych)

ewa
ewa - 2008-12-22 20:34
wielkie dzieki za super-reportaz! nabralam takiej ochoty na Maroko,ze hej! pozdrawiam z Barcelony!

vicealigator - 2008-12-22 22:49
" ...nabralam takiej ochoty na Maroko,ze hej ... "
I takie wlasnie deklaracje najbardziej mnie ciesza. Pozdrawiam Ciebie i cala hiszpanska Polonie !

Magda
Magda - 2008-12-25 14:37
Czytam Twoje opowieści od trzech miesięcy i zawsze niecierpliwie czekam na kolejne.
Jak najciekawszych podróży w Nowym Roku !

kolunio
kolunio - 2009-01-07 20:35
Panowie jestescie WIELCY..... travel channel.... przy was to pikus!...........SUPER!!!!!!!.

Dziadek
Dziadek - 2009-01-12 13:40
Bardzo ciekawe - trzeba jechać. Pozdrowienia z Holandii

Darek
Darek - 2009-01-12 20:55
Jesteś lepszy od przewodnika, dużo użytecznych informacji i ciekawie opisane. Foty superrr

Bogdan
Bogdan - 2009-04-11 16:56
Świetny przewodnik, gdy będę jechał do Maroka na pewno skorzystam z cennych informacji. Diękuję i będę do Ciebie zaglądał. Pozdrawiam

magda
magda - 2009-04-18 18:27
ja wlasnie zakupilam bilety lotnicze do Maroka na lipiec i po przeczytaniu Waszej relacji jeszcze bardziej mnie ten wyjazd cieszy pozdrawiam serdecznie:)

Morfeusz
Morfeusz - 2009-08-04 15:48
Aż się chce rzucic wszystko i jechać

Barbara
Barbara - 2009-08-31 17:04
Zazdroszcze - bardzo fajna podroz :)

Anuna
Anuna - 2009-09-30 19:58
Swietne zdjecia, ciekawe opisy, nadajesz sie na przewodnika!Przyznam sie szczerze, ze nigdy nie myslalam o wyjezdzie do Maroko, ale pewnie zmienie zdanie! Pozdrawiam serdecznie

Stasiek
Stasiek - 2010-08-22 13:41
dziękuje za tak obszerną relację! Jedziemy do Maroka we wrześniu, takiego opisu właśnie szukaliśmy!

tasiemiecc
tasiemiecc - 2010-08-27 18:51
Świetna podróż, świetne zdjęcia i super się czytało. Pozdrawiam.

falkory - 2012-10-30 12:13
Czy droga Marakesz - Ouarzazate i do Ait Ben Haddou, którą pokonywaliście w zimie była bez problemu przejezdna ?
Czy nie było śniegu na drodze w tych najwyższych partiach ?

vicealigator - 2012-10-30 12:28
Stan wszystkich drog byl znakomity. Dotyczy to rowniez sniegu.

falkory - 2012-10-30 12:32
Dzięki za szybką odpowiedź.
Bardzo fajnie się czytało Twoja relację.
Dzięki niej zamierzamy odwiedzić również Ait Ben Haddou. Pozdrawiam

falkory - 2012-11-27 09:59
Mam jeszcze jedno pytanie. Jaka była pogoda w tym okresie ? Czy było dużo deszczu ?

vicealigator - 2012-11-27 11:14
Taka jak na zdjeciach. Deszczu nie bylo wcale

Rafi Skorniewski

04.10.2013 - 06.10.2013